dimg/yazi/31083257043095321809ads-para-iadesi.jpg

Merhaba arkadaşlar, google adwords hesaba yatırılan paranın iadesi konusuna değineceğim. Aslında işlem çok basit ama insan ister istemiz acaba doğru yöntem bu mu diye düşünüyor. Birde yatırılan paranın değeri biraz yüksekse işemin doğru olması gerekiyor :)

 

Hesabımızdaki parayı geri almak için hesabımızı iptal etmemiz gerekiyor. Tek yapılacak işlem bu ve koşulşuz şartsız da iade ediyor, içiniz rahat olsun.

Yapılacak işlemler olarak ilk olarak google adwords hesabınıza girdikten sonra sağ üst bardaki araçlara tıklıyoruz. Buradan tercihlere tıklıyoruz ve karşımıza hesap durumumuz ile ilgili bir bölüm geliyor. Sağdaki sayfayı genişlet ikonuna basarak bu menüyü genişletiyoruz ve buradan hesabı iptal ediyoruz. Bunu yaptıktan sonra başka yapacağımız bir işlem yok artık hesabımıza ücret iadesi geri yatırılacak. Bunu kontrol etmek için ise Araçlar daha sonra da Faturalanma Özeti kısmına gelip buradan Kalan krediniz bölümünde kaç paranız olduğu, ne zaman iptal ettiğiniz ve size ne kadar para yatırılacağı gösteriliyor.

 

Ödeme işlemleri hakkında şunları söylemekte fayda var. Öncelikle herhangi bir aldığınız kupon karşılığı gelen kredilerin ödemesi gerçekleşmez sadece yatırdığınız tutarın harcamadığınız kadarı size iade edilir. Bir de banka kartı ile ödeme yaptıysanız o banka kartınıza ödeme yapılır. Eğer sanal kart kullandıysanız ve o sanal kartı da iptal ettiyseniz o kartın bağlı olduğu banka hesabınıza  iade yapılır.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı