dimg/yazi/21053234222686130899araba-telefon-bluetooth-baglanmiyor.jpg

5 Etkili Nedeni

İnsanların sıklıkla yaşadığı bağlanmama sorunu için genelde karşımıza çıkan 5 Sebebi açıklamaya çalıştık buyrun bakalım;

1-Uyumluluk Sorunları -

Öncelikle aracınızın bilgisayarına Bluetooth yüklü mü? Cevabınız hayır olsada çözümü kolay, aracınızın 12V güç soketine doğrudan takılan bir Bluetooth araç kiti satın alabilirsiniz. Bu, Bluetooth yoluyla akıllı telefonunuzdan MP3 dosyaları alabilir ve çalabilir. 

2-Eşleşmeye Hazır Değil 

 Bazı sabırsız kullanıcılar, Bluetooth cihazları açılınca dosyaları aralarından iletebileceklerini düşünüyor. Ancak veri dosyaları için her bir cihazı “eşleştirme moduna” veya “gönderme / alma moduna” ayarlamanız gerektiğini unuturlar.

3-Düşük Güç 

Bunu fark edersiniz fakat bağlanmamasının bir sebebi de akıllı telefonunuzda Bluetooth kullanırken, uzun süre açık kalırsa çok fazla şarj tüketmesi. Pil gücü azaldıkça, Bluetooth bağlantısı çalışmayı keser. Bağlantıyı yeniden kurmak için telefonu şarj etmeniz gerekir.

4-Eşleştirilmemesi 

İki vihaz arasında bazen hiçbir bağlantı bile kuramayabilirsiniz. Daha önce bir bağlantınız varsa, ondan çok uzağa gittiyseniz ve daha sonra tekrar bağlantı kursamaya çalışırsanız bu olabiliyor. Bu durumda, cihazlarınızı kapatıp tekrar açmayı deneyin.

5-Sinayllerin Karışımı

Kablosuz sinyalleri ileten diğer elektronik cihazlar, Bluetooth sinyalinizi engelleyebilir. Mesela bi Wi-Fi bağlantısı buna sebep olabilir ya da bir radyo spektrum sinyali üreten herhangi bir şeyle de görebilirsiniz. Hatta bazı insanlar USB 3.0 kablolu bir bağlantının Bluetooth ile de etkileşime gireceğini iddia ediyor.

Bunlarda Olmadı İse

En iyi ihtimalle teybi resetlemek lazım, o da olmuyorsa tamircinin yolu göründü... Anakartlı işlerde işi bilene rastalamak biraz zor. Genelde kartı değiştirelim peşinde olabiliyorlar buda onlar için daha kolay bizim için ise daha pahalı.


Sende Bi' Şeyler De!

Success/Error Message Goes Here

Ücretsiz Uygulamalar

Yukarı