dimg/yazi/22725214462188625266kaporta-tamir-asamalari.jpg

KAPORTA TAMİRİ

Kaporta tamiri;  otomobillerin, kaporta kısımlarında oluşan sürtünme, çökme, bükünme, çürüme gibi nedenlerle oluşan hasar  ve kusurları, çeşitli aletler kullanarak, eski standart yüzey düzgünlüğüne getirilmektedir. Unutmayın Aracınız kaportası ve diğer parçaları ne kadar bakımlı olursa problem yaşama  olasılığı o kadar az olur. Aracınızın  kaportası  ile sorun yaşıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

KAPORTA TAMİRİ AŞAMALARI

Bu yazıyı okuyan araç sahipleri bu aşamaları mutlaka biliyordur. Biz bu yazımızı yeni araç sahipleri ve araç almayı düşünen kişiler için bilgilendirme amacı ile hazırladık.

•             Araçların kaportasında eskimiş, bükünmüş, ezilmiş kısımların düzeltilmesi için, gerekli sac, kesme işleme  Presleme, bükme , ısıtma ve kaynak işlemleri yapılır.

•            Bu işlemler sırasında  boyalı ufak tefek hataların aracın kendi orijinal boyasına zarar vermeden yenilenmesine özen gösterilir.

•             Araçlarda, kapı ve kapak başlıklarında bulunan ek yerleri, kenarları ve diğer problemli olan bölümler çeşitli yöntemlerle özenle tamiri yapılır ya da ya da parçası değiştirilir Ayrıca bu aşamada varsa kapı ve kapak düzeneklerindeki onarım işlemi de yapılır.

•             Onarımı yapılan ya da değiştirilen bölümler zımparalanır, şeklini ve özelliğini büyük oranlarda yitirmiş, sacdan yapılmış ürün veya araçları kusursuz ve yüzey düzgünlüğü  tam olarak sağlanması  yani orijinal haline getirilebilmesi boyaya hazır duruma getirilir.

•            Oto servislerinde, kaporta parçası üretim yapan işletmeler tarafından  gerektiğinde kaporta parçalarının imalat işlemleri yapılır,

•            Çürüyen kaporta parçalarını onarılır ya da yenisi ile değiştirilir.


Sende Bi' Şeyler De!

Success/Error Message Goes Here

Ücretsiz Uygulamalar

Yukarı