dimg/yazi/30637299663091620100motor-kontrol-isigi-nasil-soner.jpg

Motor Kontrol ışığının yanmasına rağmen bazen aracınız gayet iyi durumda olabilir. Bunun olmasının birkaç durumda başımıza gelir. Ama yinede motor kontrol ışığını göz ardı etmemelisiniz. Şuan durumu iyi olsa bile, yakın zamanda ele alınması gereken bazı temel problemler olabilir.

Motor Kontrol ışığını sıfırlamanın 3 yolu aşağıdadır.

Sorunu Bul ve Düzelt - İlk neden tabii ki bir sorundur. Bir sorun belirlendi ki kontol ışığınız yanıyor. Aracınızı tamirciye götürün ve bir teşhis koymasını sağlayın. Sorunun nereden geldiğini anlarsanız ve tamirci de sorunu hallederse, aracın bilgisayar sistemi uyarı ışığını devre dışı bırakır.

Teşhisi Sıfırla Bilgisayar -  ontrol Aracınızda bir sorun vadı bununla birlikte motor kontrol ışığı yandı ardından dorunu bulup çözdünüz fakat hala motor kontrol ışığı yanıyorsa. Motoru uyarı ışığının bir aksaklık veya hata nedeniyle yanabileceği durumlardan birini yaşıyorsunuzdur. Tanılama bilgisayarı Check Engine Light Code Reader'ı Denetle adlı bir aygıtla sıfırlayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Yerel araç satıcınız bu cihaza sahip olmalı ve muhtemelen bilgisayarı ücretsiz olarak sıfırlayacaktır. 

Aküyü Çıkarın - Motorun Kontrol Edilmesi, ışığını sıfırlamak için ilk iki yöntem işe yarar. İşe yaramadığı nadir durumlarda, aküyü araçtan çıkarabilirsiniz. Teşhis bilgisayarında hala bir miktar güç olabilir, bu yüzden aracın ışıklarını açarak tüm bu gücü tüketmek gerekiyor. Enerji tamamen eğitildikten sonra, bilgisayardaki ışığın yanmasına neden olan tüm bilgiler silinir. Şimdi pili tekrar takın ve Motor Kontrol Işığının şimdi sıfırlandığını görmelisiniz.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı