dimg/yazi/29522280392641829568imza-gmail.PNG

Gmail de html imza yüklemek aslında çok basit ama Türkçe kaynaklarda yeterli bilgi olmadığı için ve aynı zamanda yanlış bilgiler olduğu için çünkü bunun nasıl yapılacağonı araştırmaya başladığımda bunun olmadığını yazan bloglar vardı. Her neyse bu basit olayı 3 adımla halledeceğiz. Şöyle ki:

 

1.       Adım HTML olarak hazırladığınız dosyayı açın

Hangi tarayıcı olduğu farketmeksizin yaptığınız çalışmayı açın ve sayfa açıkken tüm imzayı kopyalayın. Bunu “ctrl” + ”a” tuşuna basarak ya da yaptığınız çalışmanın üzerinden fare ile geçerek de yapabilirsiniz. Tavsiyem sayfayı açınca “ctrl” ve “a” tuşuna basmanız ve tüm hepsi seçilince “ctrl” ve bunu bırakmadan “c” tuşuna basarak imzanızı kopyalamış olun.

 

 

2.       Adım olarak gmailinizi açın

Gmail’e girince sağ üste bulunan dişlilere tıklayarak ayarlarınızı açın ve buradan tüm ayarları görüntüleye tıklayın

 

3.       Adım da imzayı yapıştıralım

Açılan ayarlar sayfasında aşağı doğru inelim. İmza bölümüne geldiğimizde orada bulunan imza kutusuna “ctrl” + “c” ile kopyaladığımız imzayı “c” + “v” ile yapıştıralım. Ardından imzaya bir isim verelim ve artık maillerimizde imzayımızı kullanmaya başlayabiliriz.

 

Not: Burda önemli olan nokta eğer resim kullandıysanız imzanızı oluşturuken bu imzayı gmaile koyduğunuzda o resmi görmeyecektir. O yüzden kullandığınız resimleri bir hosting ya da varsa bir web sitenizin bulunduğu host paketinde küçük bir dosya açın ve resimlerinizi oraya yükleyin daha sonra oradan çekin. Böylece sunucuya attığınız resimlere her yerden erişebilmiş olacaksınız.

 

 

 


Sende Bi' Şeyler De!

Success/Error Message Goes Here

Ücretsiz Uygulamalar

Yukarı